Пародонтологія

Робота терапевта-стоматолога полягає в лікуванні карієсу і його ускладнень (пульпіту і періодонтиту). Постановка пломб хімічного і світлового отверждення, ендодонтичне лікування, пломбування каналів пастами, гутаперчевими штифтами, реставрація зубів, установка внутріканальних і парапульпарних штифтів, вінірне покриття зуба, лікування некаріозних уражень зубів, герметизація фісур, лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота, проведення інфільтраційної, провідникової, інтралігаментарної анестезії – це далеко не повний перелік послуг, які надає терапевт.

Які захворювання лікує терапевтична стоматологія

Перше, про що ми думаємо, згадуючи відділення терапевтичної стоматології – це карієс. У той же час є безліч інших захворювань порожнини рота, які лікуються на прийомі у стоматолога-терапевта:

 • гінгівіт;
 • пародонтит;
 • захворювання слизової оболонки;
 • патологічна стертість;
 • некаріозні поразки (флюороз, гіпоплазія емалі);
 • тріщини, відколи емалі;
 • клиновидні дефекти.

Сучасна терапевтична стоматологія також вирішує питання відновлення зубних тканин, зруйнованих внаслідок ряду причин. Тому крім лікування карієсу, сюди відносять і такі напрямки як естетична реставрація, відбілювання, лікування захворювань ясен.

Ходити до стоматолога на огляд для профілактики хоча б 1 раз на рік – це негласне правило знають всі.  Але як показує практика, пацієнти приходять в клініку на лікування зубів Київ тільки, коли проблема вже запущена і потребує негайного вирішення. У стоматології Мрія ефективно справляються з хворобами ротової порожнини – наші фахівці вилікували тисячі пацієнтів і повернули їм здорову усмішку.

Карієс – це захворювання, при якому пошкоджуються тверді тканини зуба. У початковій стадії пацієнт не помічає ніяких змін в зубі і тому до стоматолога за лікуванням зубів (лікуванням карієсу) не звертається, а процес йде далі. Тільки коли відбувається значне руйнування твердих тканин зуба і з’являється порожнина, пацієнти звертаються до стоматолога. Фахівці нашої стоматологічної клініки радять Вам звертатися до стоматолога один раз в півроку, щоб почати лікування карієсу вчасно, адже в початкових стадіях легше впоратися з будь-якою хворобою і зробити найбільш ефективне лікування зуба.

Якщо карієс не було проліковано, то процес руйнування зуба триває і починається пульпіт. Це захворювання зуба завжди супроводжується болем, так як до процесу залучається пульпа сверблячки (нервово-судинний пучок, розташований в кореневих каналах). Але деякі і на цій стадії захворювання не починають лікування зубів. Біль з часом пройшла але процес руйнування зуба не зупинився.

Стоматологічне лікування

Далі в процес втягується околокорнева тканина зуба, починається періодонтит. У цій стадії вже не завжди вдається врятувати зуб. Слід зробити висновок: хто хоче мати здорові, красиві зуби повинен відвідувати стоматолога не рідше 1 разу на півроку для безкоштовної консультації і в разі необхідності лікування карієсу або інших захворювань зубів. Лікування зубів на даному етапі розвитку стоматології стало абсолютно безболісною процедурою, так як застосовуються високоякісні анестетики (убестезін, ультракаїн). А щоб сама процедура обезболювання (укол) була не відчутна, застосовується аплікаційне знеболювання, тобто місце уколу змащують спеціальними анестезуючими пастами. Саме це і можна назвати сучасним лікуванням зуба під наркозом. Так як це найбільш актуальне питання. Чи можливо лікування зубів під наркозом. Так можливо, під анастезіей.

Ротова порожнина була і залишається «зоною ризику» для багатьох захворювань. Тому стоматолог є одним з найбільш знайомих людині лікарів. Перші ріжучі зубки доставляють перше занепокоєння маленькій людині, а лікування молочних зубів вперше приводить її до стоматолога. А в похилому віці людині в стоматологічний кабінет приводить зуб мудрості, лікування якого досить неприємний процес.

Намагайтеся відразу лікувати будь-які хвороби вашого організму

Якщо хочете бути здоровою людиною, то обов’язково піклуйтеся про всі ваші органи. Адже навіть сама «непримітна» на наш погляд хвороба може ускладнитися і послабити організм, якщо вчасно не вилікуватися. Необхідно пам’ятати, що інфекція швидко вражає і зубну тканину. Внаслідок чого з’являється гранульома зуба (лікування якої вимагає хірургічного втручання) або «банальний» карієс. Профілактика карієсу – відмінне рішення даних проблем. Адже краще запобігти хворобі, ніж лікувати її.

Слідкуйте за гігієною ротової порожнини

Здійснюйте регулярне чищення зубів, процедура повинна проводитися за всіма правилами і не тільки два рази в день. Для чищення зубів використовують:

 • Зубну щітку;
 • Зубну пасту;
 • Зубочистку;
 • Зубну нитку;
 • Ополіскувач для порожнини рота.

 

Чистити потрібно не тільки поверхню зубів, але і ясна, язик, піднебіння і щоки (з внутрішньої сторони). Чищення зубів повинно здійснюватися після кожного прийому їжі. Не можна вважати чищенням зубів з’їдене яблуко або інший фрукт (як вважають деякі) .Фруктовая кислота та фруктоза особливо підступні, коли в порожнині рота вже є зародки хвороби.