Закис азоту – киснева седація (звеселяючий газ).

Закис азоту – киснева седація (звеселяючий газ).

Закис азоту киснева седація (ЗАКС), міцно увійшла в стоматологічну практику багатьох розвинених країн світу: США, Німеччини, Франції, Австрії, Австралії і ін.

 

Що таке седація?

Седація – це занурення пацієнта в розслаблений стан за допомогою вдихання азото-кисневої суміші. Відбувається це таким чином. В ході стоматологічного втручання пацієнт вдихає через ніс заспокійливий газ, який подається через спеціальну маску. Головна особливість такої процедури полягає в тому, що, вдихаючи суміш закису азоту з киснем, людина отримує мінімальне пригнічення свідомості, при якому зберігаються захисні рефлекси, здатність до самостійного дихання і вербальному контакту.

 

 

 

Показання для використання закис азоту:

1.Страх перед стоматологічним втручанням, як у дитини старше 3-х років, так і у дорослого.

2.Перше лікування у стоматолога, що дозволяє сформувати стереотип комфортного лікування.

3.Якщо у пацієнта підвищений рвотний рефлекс.

4.Об’ємні втручання (місцева анестезія, видалення, препарування каріозної порожнини, імплантація, і т.д.).

5.Тривале лікування.

6.В цілому не має протипоказань.

7.Перед застосуванням немає необхідності здавати проби на можливість алергії і інші будь-які аналізи.

8.Доволі швидко виводиться з організму (5 хвилин).

9.Забеспечує можливість спілкування з пацієнтом, він залишається в свідомості і може реагувати на прохання лікаря.

Відмінність седації від наркозу.

Лікування зубів із застосуванням седації і під наркозом – принципово різні методи. Під час седації пацієнт знаходиться в повній свідомості, може спокійно спілкуватися з лікарем, зберігаються ковтальні рефлекси, не порушується ритм дихання. Тоді як наркоз повністю відключає людину, його свідомість занурюється в сон і він не в змозі якимось чином реагувати на зовнішній вплив.

Анестезія та знеболюючі препарати.

Седація не є заміною анестезії. Паралельно з нею використовуються традиційні види знеболювання – місцева анестезія. Багатьох пацієнтів турбує реакція дитини на знеболюючий укол, тому седація в дитячій стоматології проводиться перед здійсненням будь-якого втручання. До того ж сама закис азоту впливає як легке знеболювальне, а досвідчений дитячий стоматолог, при допомозі не хитрих прийомів зробить укол абсолютно непомітно для дитини. Більш того за маскою через яку дитина буде вдихати суміш газів, він навіть не помітить в руках у лікаря шприца.

Седація: протипоказання і безпека застосування.

Дана методика практично не має протипоказань ні для дітей, ні для дорослих. Суміш газів є однією з найбільш ефективних і безпечних для здоров’я існуючих в медицині на сьогоднішній день:

-Не викликає звикання.

-Не має надто сильного вплив на організм.

-Досить простий в застосуванні.

-Швидко виводиться з організму (5 хвилин).

Під впливом суміші пацієнт залишаєтеся в свідомості, при цьому зберігаються всі рефлекси, рівномірне дихання, адекватна реакція на те, що відбувається.

Інструкція перед процедурою.

-Готуючись до візиту до стоматолога необхідно не перевантажувати шлунок важкою їжею, досить злегка перекусити (не приймати їжу і воду до 3-4 годин до процедури).

-Переконатися в тому що дихальні шляхи працюють в нормі (немає гострого риніту), інакше процедура буде неможлива.

-Не рекомендується вживати будь-які медичні препарати в день здійснення процедури.

Коли рекомендовано застосовувати седацїю.

Досить складно проводити дитяче лікування зубів. Седація допоможе зробити цей процес більш комфортним для дітей. Особливо рекомендовано проводити седацію під час перших відвідин стоматолога, для того щоб уникнути негативного досвіду і створити для дитини позитивний образ лікаря. Адже навколо і так досить дратівливих чинників для малюка, таких як нові запахи, інструменти, сторонні люди. Все це і так лякає дитину, якщо до цього додати больові відчуття, то при згадці про стоматолога в наступний раз не уникнути сліз і істерик.

Також седація рекомендується при тривалому і складному лікуванні. Для дитини складно висидіти спокійно довгий час, тому розслаблення і заспокійливу дію благодійно вплине як на його стан, так і на процес лікування.

Дорослим пацієнтам ЗАКС допомагає зручно почувати себе під час тривалих і об’ємних втручань. Такі як: імплантація зубів, хірургічних маніпуляцій (видалення зубів «мудрості»), ендодонтичне чи ортопедичне лікування.

Даний метод також є особливо дієвим при підвищеному блювотному рефлексі.

Протипоказання для використання закис азоту:

-Утруднене дихання через ніс.

-Наявність гострих або хронічних захворювань на стадії загострення.

-Надто юний вік, коли дитина не може піти на діалог, зрозуміти що від нього хочуть і виконати запропоновані йому дії.

-Якщо дитина занадто мала, і ні в якому разі не бажає співпрацювати з лікарем, причиною цього може бути попередній негативний досвід, в такому випадку глибока седація (наркоз) може стати альтернативним варіантом, вона полягає в зануренні пацієнта в несвідомий стан.

 

ЦСС Мрія-С надає послугу стоматологічного лікування з закис-Азот кисневої седації ЗАКС в Броварах.

Дозвольте нам проявити свою турботу

Фахівці нашої стоматології з радістю дадуть відповідь на всі Ваші запитання.